TELEFON: 
777882332

E-MAIL:        
joga999@volny.cz

  HLAVNÍ
PRÁVĚ TEĎ
AKCE
ZAČÁTEK
PRAVIDELNĚ
V PŘÍRODĚ
LETNÍ
GALERIE
PŘIHLÁŠENÍ

KLIDNÉ ZÁKLADNÍ CVIKY JÓGY

POSTURA JE ZÁKLADNÍ PODMÍNKOU POHYBU. JE TO ZÁKLADNÍ SCHOPNOST TĚLA DRŽET JEHO JEDNOTLIVÉ ČÁSTI PROTI PŮSOBENÍ ZEVNÍCH SIL, HLAVNĚ PROTI GRAVITACI


ZÁKLADNÍ CVIKY JÓGY - UČÍME SE POHYB ROZVÍJET ZE SVÉHO STŘEDU

TAJEMSTVÍ HA - THA JÓGY:

CVIČÍME ZÁKLADNÍ CVIKY HATHA JÓGY. HATHA ZNAMENÁ SLUNCE A MĚSÍC. PŘI CVIČENÍ HATHA JÓGY HARMONIZUJETE SLUNEČNÍ A MĚSÍČNÍ ENERGII NEBO JING-JANG MUŽSKOU A ŽENSKOU ENERGII, PRAVOU-LEVOU POLOVINU NAŠEHO TĚLA. - VIDEO 1 - VIDEO 2 - VIDEO 3 V JÓZE JE POHYB A AKTIVITA PŘIZPŮSOBENA JEDINÉMU PRINCIPU - VNÍMÁNÍ. KAŽDÝ POHYB MÁ BÝT PROŽITÝ A PROVNÍMANÝ. JÓGOVÉ POLOHY - ÁSÁNY - DÁVAJÍ TĚLU PŘÍLEŽITOST K PŘIROZENÉMU PROTAŽENÍ, POSÍLENÍ ,UVOLNĚNÍ A ZHARMONIZOVÁNÍ. NOVÝ TĚLESNÝ STAV OKAMŽITĚ POZITIVNĚ OVLIVNÍ NAŠI MYSL. NAŠE MYSL OKAMŽITĚ POZITIVNĚ OVLIVNÍ NAŠI DUŠI. KVALITA CVIČENÍ JE ZAJIŠTĚNA JÓGOVÝMI POLOHAMI, ÁSANAMI, KTERÉ SYSTEMATICKY ÚČINKUJÍ NA CELÉ TĚLO – PROTAHUJÍ A TONIZUJÍ SVALY A ŠLACHY, UDRŽUJÍ PRUŽNOST PÁTEŘE A KLOUBŮ A ZLEPŠUJÍ KREVNÍ OBĚH. JÓGOVÉ POLOHY POSILUJÍ IMUNITNÍ SYSTEM, POVZBUZUJÍ A HARMONIZUJÍ ČINNOST ORGÁNŮ I ŽLÁZ A SOUČASNĚ ZKLIDŇUJÍ A POSILUJÍ NERVOVÝ SYSTEM. ÁSANA JE VĚDOMÁ POZICE TĚLA, PŘI NÍŽ POUŽÍVÁME MINIMUM ÚSILÍ K DOSAŽENÍ MAXIMÁLNÍHO ÚČINKU. ÁSANA NUTÍ MYSL K TOMU, ABY SE ZASTAVILA, SOUSTŘEDILA NA TO, CO DĚLÁME A PROŽÍVÁME TADY A TEĎ.

PRO KOHO JE CVIČENÍ URČENO ?

ZÁKLADNÍ CVIKY JSOU VHODNÉ ZVLÁŠTĚ PRO CVIČENCE,KTEŘÍ SE S JÓGOU SETKÁVAJÍ POPRVÉ.V RÁMCI ZÁKLADNÍCH CVIKŮ SE KAŽDÝ MŮŽE NAUČIT NEJDŮLEŽITĚJŠÍ ZÁSADY PRO CVIČENÍ JÓGY. ZÁKLADNÍ CVIKY SE TAKÉ ZAMĚŘUJÍ NA TEN NEJDŮLEŽITĚJŠÍ ASPEKT CVIČENÍ,KTERÝM JE HOSPODAŘENÍ SE SVOJÍ ŽIVOTNÍ ENERGIÍ. PROTO JE VHODNÉ SE K ZÁKLADNÍM CVIKŮM NEUSTÁLE VRACET.

CO JE VESMÍR ? JEN ČISTÉ BYTÍ !
( EDUARD TOMÁŠ: 999 OTÁZEK A ODPOVĚDÍ NA CESTĚ POZNÁNÍ )